Knihovní služby informačního systému Univerzity Karlovy  
EZproxy » Návody » EZproxy
Úvod
 
 

Obsah dokumentu

  Práce s EZproxy
      Přihlášení
  Známé problémy při práci s aplikací

Práce s EZproxy

EZproxy server je knihovnická aplikace provozovaná Ústavem výpočetní techniky UK, která stojí mezi univerzitními systémy a servery českých i zahraničních dodavatelů a producentů elektronických informačních zdrojů. Základní funkcí aplikace je poskytnout z PC připojeného k Internetu kdekoli (doma, na pracovišti, v internetové kavárně) stejný komfort a nabídku informačních zdrojů, jako z počítačových pracoven na Univerzitě Karlově.


Pro využívání přístupu pomocí EZproxy je potřeba pouze webový prohlížeč a účet v ExternĂ­ odkaz Centrálních autentizačních službách UK.

Přihlášení

Nejprve je nutno vybrat zdroj, který chceme využít. K tomu slouží ExternĂ­ odkaz Portál elektronických zdrojů UK, který zahrnuje veškeré online dostupné zdroje na Univerzitě Karlově. Portál je k dispozici z počítačů, připojených jak k síti univerzity, tak např. z domova, na adrese ExternĂ­ odkaz http://pez.cuni.cz.Zdroje jsou řazeny dle ExternĂ­ odkaz abecedy, ExternĂ­ odkaz oborů a ExternĂ­ odkaz fakult. Zdroje lze také vyhledávat pomocí základního a ExternĂ­ odkaz rozšířeného vyhledávání.Po nalezení žádaného zdroje - v tomto případě EBSCOhost - je nutno vyhledat odkaz na EZproxy.


Na uvítací obrazovce je nutno odkliknout odkaz na přihlášení.


Přihlášení probíhá mimo prostředí EZproxy na serveru Centrální autentizační služby UK.


Po úspěšném přihlášení je možno zahájit práci s vybraným informačním zdrojem.Známé problémy při práci s aplikací

Informační stránku k funkčnosti v jednotlivých prohlížečích najdete v sekci ExternĂ­ odkaz Technická pomoc .

U některých zdrojů se výjmečně lze setkat s problémem, kdy bude ohlášeno použití nesprávného certifikátu. V takovém případě nás prosím kontaktujte, ideálně mailem a zasláním snímku obrazovky s chybovým hlášením.
Tento dokument..   

Kontaktní osoba
pro tento dokument:


 Jiří Pavlík

 

Tento dokument
ke stažení:


     ve formátu PDF
     ve formátu TXT

 

Poslední změna:

28.06 2014 12:42

 

Komentáře a dotazy zasílejte z kontaktního formuláře, Poslední aktualizace: 27.04 2015 09:25, © ÚVT